Pracownia psychologiczna SOWA - Badania kierowców lublin • http://pracowniasowa.pl


Każdy kierowca przed przystąpieniem do kursu na prawo jazdy musi przejść badania lekarskie. Nie są one skomplikowane, trwają mniej więcej kilkanaście minut i nie wiążą się z dyskomfortem. Rozpoczynają się przeprowadzeniem wywiadu, co daje możliwość uzyskania informacji o ogólnym stanie zdrowia pacjenta, operacjach, chorobach przebytych w przeszłości czy zażywanych na co dzień lekach. W momencie dostrzeżenia nieprawidłowości, lekarz kieruje kandydatów na kierowców do innych specjalistów zajmujących się określonymi problemami zdrowotnymi.

Nie istnieje górna granica wieku, do którego dana osoba może starać się o uzyskanie prawa jazdy. W tym przypadku o wiele ważniejsze są wyżej opisane badania. Podczas ich trwania specjaliści oceniają stan zdrowia pacjentów, co oznacza, że sprawdzają:

  • wzrok,
  • słuch,
  • narząd równowagi,
  • ogólny stan psychiczny,
  • stan układu sercowo-naczyniowego i oddechowego.

Pytają też o występowanie cukrzycy oraz padaczki, a więcej informacji na ten temat zaprezentowano na internetowej witrynie pracowniasowa.pl.

Jest to adres znanej placówki oferującej profesjonalne badania kierowców w Lublinie, na które zapisują się osoby przygotowujące się do egzaminu. Czasami zdarza się, że istnieją przeciwwskazania do kierowania samochodami lub innymi pojazdami, jednak z reguły wizyty w gabinecie są jedynie formalnością. Osoby, które się do niego udają, otrzymują także krótkie ankiety sprawdzające, czy nie istnieją przesłanki świadczące o uzależnieniu od alkoholu lub substancji psychoaktywnych.

W przypadku badań kierowców niezwykle istotna jest kontrola wzroku. Oznacza to, że lekarze sprawdzają pole widzenia oraz eliminują tak zwaną kurzą ślepotę. Przyszli kierowcy powinni poinformować ich także o noszonych soczewkach kontaktowych lub okularach. Badania te nie wymagają specjalnych przygotowań. Zaleca się jedynie przyjście wypoczętym i zrelaksowanym. Podczas wystawiania opinii specjaliści biorą pod uwagę nie tylko ogólny stan zdrowia, ale też zażywane na co dzień leki, refleks oraz zdolności psychoruchowe przekładające się na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych.WWW: https://pracowniasowa.pl

Dodano: 2021-07-21

Miejscowość: Lublin

Adres: Nałęczowska 30

Kod pocztowy: 20-583

Telefon: 504 871 220

Źródła: https://pracowniasowa.pl/


Autor: Natasza Wróblewska


Społeczność:


WYSTAW OPINIE:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
ZLOKALIZOWANE NIEDALEKOCard image cap

Wąsowska Małgorzata - Usługi Transportowe


WIĘCEJ
Card image cap

Firma Handlowo-Usługowa Leszek Romanek


WIĘCEJ
Card image cap

Kal-Bak


WIĘCEJ
© Copyright 2024 | robomotion.rzeszow.pl