Embetim Sp. z o.o. - Obowiązki przewoźnika przy odprawie celno - ostatecznej


Przedsiębiorca, prowadząc firmę transportową zajmującą się importem i eksportem, musi nie tylko zadbać o właściwe zabezpieczenie ładunku podczas przewozu, ale także o kwestie organizacyjno - formalno - prawne związane z przekroczeniem granicy. Tyczy się to przede wszystkim biznesów, które prowadzą sprzedaż i przywożą do kraju produkty i towary z takich krajów, jak Rosja, Białoruś czy Ukraina, gdzie wymogi celno - skarbowe są znacznie bardziej rygorystyczne, niż chociażby wewnątrz strefy Schengen i całej Unii Europejskiej.

Zmienność i wielowątkowość przepisów odnoszących się do procedury odprawy jest nieraz sporym problemem zarówno dla przedsiębiorcy, jak i jego pracowników. Konieczność postoju na granicy związana z pracami celników generuje spory koszt i opóźnienia w realizacji przewozu. W zależności od rodzaju przewożonego transportu niezbędne jest często wynajęcie magazynu składowego, szczególnie w sytuacji gdy nie została przeprowadzona odprawa celna ostateczna.

Kierowca, poddając się kontroli ma obowiązek przedstawić wszystkie określone prawem dokumenty przewozowe i certyfikaty, o ile jest to konieczne. Powinien także udostępnić pojazd do weryfikacji fizycznej, sprawdzającej tonaż oraz zastosowane zabezpieczenia i oznaczenia transportu (istotne przy przewozie materiałów niebezpiecznych, opisanych w umowie ADR). 

Aby przyspieszyć powyższe procedury, można skorzystać z usług agencji celnej, ogłaszającej się na stronie embetim.pl. To szeroko rozumiane wsparcie dla logistyków prowadzących import i eksport z i na teren Unii Europejskiej. Lista świadczeń dostępnych dla klienta biznesowego jest udostępniona pod podanym linkiem. Realizator zachęca do kontaktu i nawiązania długoterminowej współpracy.WWW: https://www.embetim.pl/

Dodano: 2021-10-30

Miejscowość: Warszawa

Adres: Marszałkowska 126

Kod pocztowy: 00-008

Telefon: 83 376 33 30

Źródła: https://www.embetim.pl/agencjacelna/


Autor: Józef Wysocki


Społeczność:


WYSTAW OPINIE:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
ZLOKALIZOWANE NIEDALEKOCard image cap

CAMPERY ASONE


WIĘCEJ
Card image cap

Glassandmore.pl


WIĘCEJ
Card image cap

Centrum Medyczne MEDGEN


WIĘCEJ
© Copyright 2024 | robomotion.rzeszow.pl