Baby & Mom Clinic - Fizjoterapia dziecięca - Warszawa i okolice


Do gabinetów fizjoterapeutycznych zgłaszają się rodzice dzieci, które zmagają się z różnymi dysfunkcjami ruchowymi czy też wadami postawy. Najważniejszy jest wybór odpowiedniego terapeuty, który poświęci małemu pacjentowi odpowiednią ilość czasu i wykaże się cierpliwością oraz właściwym podejściem. Już na etapie konsultacji fizjoterapeutycznych powinna zostać wydana diagnoza wraz z doborem odpowiednich metod terapeutycznych, które dopasowuje się do rodzaju schorzenia, wieku i umiejętności dziecka. Nie wszystkie ćwiczenia są przyjemne, jednak należy pamiętać, że terapeuta nie powinien wzbudzać strachu w oczach dziecka. Warto więc wcześniej zapoznać się z opiniami innych rodziców na temat praktyk stosowanych przez danego rehabilitanta oraz uzyskiwanych efektów.

Fizjoterapia dziecięca - specjaliści z Warszawy

W stolicy działa klinika rehabilitacyjna Baby & Mom Clinic, w której pracują doświadczeni i przeszkoleni terapeuci dziecięcy, dla których komfort i bezpieczeństwo małego pacjenta jest najważniejsze. W trakcie zajęć wykorzystywane są znane metody terapeutyczne, takie jak m.in.:

  • metoda Vojty,
  • metoda NDT Bobath,
  • terapia ręki,
  • integracja sensoryczna,
  • masaż Shantala,
  • terapia tkanek miękkich,
  • kinesiotaping,
  • FITS (rehabilitacja wad postawy).

Ponadto na miejscu dobierane są również wkładki ortopedyczne dla dzieci z wadami oraz przeprowadzany jest tzw. instruktaż pielęgnacyjny dla rodziców niemowląt. Warszawska klinika proponuje także usługi skierowane do kobiet. Mowa tutaj przede wszystkim o terapii uroginekologicznej, terapii okołoporodowej czy masażach leczniczych i relaksacyjnych. 

Turnusy rehabilitacyjne dla niemowląt i dzieci

Poza zajęciami dodatkowymi prowadzonymi kilka razy w tygodniu (w zależności od stopnia dysfunkcji oraz możliwości rodziców i dziecka) klinika proponuje udział w specjalnych turnusach rehabilitacyjnych. Oferta jest skierowana głównie do osób spoza Warszawy, które przyjeżdżają do stolicy nawet na kilka tygodni intensywnych i codziennych ćwiczeń z doświadczonymi terapeutami.WWW: https://babymomclinic.pl

Dodano: 2021-12-21

Miejscowość: Warszawa

Adres: Borzymowska 23

Kod pocztowy: 03-565

Telefon: 729 839 429

Źródła: https://babymomclinic.pl/


Autor: Józef Wysocki


Społeczność:


WYSTAW OPINIE:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
ZLOKALIZOWANE NIEDALEKOCard image cap

CAMPERY ASONE


WIĘCEJ
Card image cap

Glassandmore.pl


WIĘCEJ
Card image cap

Centrum Medyczne MEDGEN


WIĘCEJ
© Copyright 2024 | robomotion.rzeszow.pl