ALKAMED Laboratorium Medyczne - Na czym polega diagnostyka we Wrześni?


Morfologia krwi to badanie, na które warto zapisać się przynajmniej raz w ciągu roku, nawet wtedy, gdy ze zdrowiem nie dzieje się nic niepokojącego. Daje ono możliwość wykrycia nieprawidłowości będących we wczesnym stadium oraz podjęcia stosownego leczenia. W tym celu należy udać się do placówki medycznej świadczącej podobne usługi. Jest nią Alkamed, czyli klinika zatrudniająca wykwalifikowany personel i dysponująca odpowiednim zapleczem. Kieruje ona usługi do dorosłych oraz dzieci i zapewnia krótki czas oczekiwania na wyniki.

Placówka proponuje różnego rodzaju badania. Część z nich jest wykonywana w domu pacjenta, co jest przydatne wśród osób starszych, schorowanych i niepełnosprawnych. Obiekt ten znajduje się w dogodnej lokalizacji i jest przystosowany do pacjentów poruszających się na wózkach inwalidzkich. Diagnostyka we Wrześni to przede wszystkim wspomniana morfologia, zaliczana do badań podstawowych.  Z próbek krwi pobieranych od pacjentów oznacza się między innymi liczbę ciałek białych i czerwonych oraz stężenie hemoglobiny.

Osoby przygotowujące się na takie badanie powinny przestrzegać kilku zasad. Najważniejszą z nich jest przyjście na czczo, co oznacza, że ostatni posiłek należy spożyć co najmniej 12 godzin przed wizytą. Jedzenie to powinno być lekkostrawne i mało pikantne. W dniu pobrania krwi trzeba unikać również słodzonych napojów. Dozwolone jest natomiast picie niegazowanej wody. Najlepszą porą są godziny poranne, ponieważ część parametrów zmienia się w ciągu dnia, co może przyczyniać się do fałszowania wyników.

Lekarze sugerują też unikanie kawy, alkoholu i mocnej herbaty oraz palenia papierosów. Ważne jest to, by pacjenci byli wypoczęci i zrelaksowani, ponieważ zmęczenie czy wysiłek fizyczny przyczyniają się do zwiększenia gęstości krwi oraz spadku trójglicerydów. Na badanie krwi decydują się często osoby podejrzewające u siebie cukrzycę. Sprawdza się ono także wśród pacjentów skarżących się na nieustanne zmęczenie, bóle, częste migreny oraz nagły spadek masy ciała.WWW: https://www.alkamed.eu

Dodano: 2022-01-22

Miejscowość: Słupca

Adres: Rtm. Witolda Pileckiego 20B

Kod pocztowy: 62-400

Telefon: 63 223 3388

Źródła: https://www.alkamed.eu/


Autor: Oliwier Duda


Społeczność:


WYSTAW OPINIE:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
ZLOKALIZOWANE NIEDALEKOCard image cap

Gabinet Stomatologiczny Dent


WIĘCEJ
Card image cap

Smile Studio Stomatologia


WIĘCEJ
Card image cap

Leon Travel - wynajem autokarów


WIĘCEJ
© Copyright 2023 | robomotion.rzeszow.pl