Macromedica Centrum Medyczne - Neurolog dziecięcy w Warszawie - kiedy konieczna pomoc specjalisty?


Opiekunowie, którzy zauważyli u swojej pociechy problemy z mową, obniżone napięcie mięśniowe powinni dokładnie obserwować dziecko, a w razie pogłębiania się nieprawidłowości odwiedzić odpowiedniego specjalistę. Tego typu objawy mogą świadczyć o chorobach i zaburzeniach atakujących układ nerwowy. Wiele niepokojących symptomów rodzice są w stanie sami zaobserwować. Należą do nich między innymi opóźnienia w rozwoju umiejętności, takich jak siedzenie, chodzenie, mówienie, napady drgawkowe, trudności z utrzymaniem przedmiotów. 

Na stronie internetowej macromedica.pl znajduje się oferta placówki, gdzie przyjmują różni specjaliści. Zajmują się oni dziećmi i młodzieżą. Przeprowadzają wywiad z opiekunami, dzięki któremu mogą dowiedzieć się o ewentualnych chorobach i problemach zdrowotnych młodego człowieka, zlecają wykonanie odpowiednich badań. Lekarz sprawdza również bezwarunkowe odruchy u malucha, układa go w różnych pozycjach, kontroluje jego zachowanie. Starsze dzieci proszone są o wykonanie ćwiczeń i określonych ruchów, które umożliwiają zapoznanie się z postawą małego pacjenta i sposobem chodzenia.

Badanie obejmuje także ocenę czynności nerwów czaszkowych, objawów oponowych, siły mięśniowej, odruchów ścięgnistych. Neurolog dziecięcy z kliniki w Warszawie zajmuje się pacjentami, u których występuje asymetria ciała, zaburzenia ruchowe, problemy z jedzeniem, tiki nerwowe, brak kontaktu wzrokowego, pogorszenie pamięci i koncentracji. Lekarz indywidualne podchodzi do młodego człowieka, dokładnie go diagnozuje, dzięki czemu może dobrać odpowiednie metody terapii. Często konieczne jest wykonanie dodatkowych badań, takich jak EEG głowy. Rodzice mogą tu również znaleźć pomoc w przypadku innych problemów występujących u najmłodszych. Okulista zajmuje się leczeniem wad wzroku i dolegliwości, takich jak niedrożność dróg łzowych, swędzenie oczu, zapalenie spojówek. Opiekunowie, których dzieci cierpią na zaburzenia odżywiania, nadwagę lub  alergie pokarmowe, mogą zasięgnąć pomocy dietetyka. Specjalista przeprowadza analizę składu ciała, udziela porad żywieniowych. Opracowuje indywidualny jadłospis zaspokajający zapotrzebowanie młodego człowieka na składniki odżywcze. Właściwy sposób odżywiania może korzystnie wpłynąć na zdrowie dziecka, zapobiec występowaniu niedoborów witamin i minerałów. WWW: https://macromedica.pl/

Dodano: 2022-03-26

Miejscowość: Warszawa

Adres: Jurija Gagarina 26

Kod pocztowy: 00-754

Telefon: 22 841 06 79WYSTAW OPINIE:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
ZLOKALIZOWANE NIEDALEKOCard image cap

CAMPERY ASONE


WIĘCEJ
Card image cap

Glassandmore.pl


WIĘCEJ
Card image cap

Centrum Medyczne MEDGEN


WIĘCEJ
© Copyright 2024 | robomotion.rzeszow.pl