Divemarket.pl - W jakim celu stosowana jest bojka nurkowa?


Podstawowy osprzęt do nurkowania składa się z maski, fajki oraz płetw. Jednak tego typu akcesoria pozwalają raczej na uprawianie tzw. snorkelingu i zanurzanie się pod wodę jedynie na kilka minut. W przypadku nieco dłuższych podwodnych eksploracji należy już wyposażyć się w znacznie więcej elementów wpływających zarówno na sam komfort i swobodę nurkowania, jak również bezpieczeństwo. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak ważną rolę odgrywa tutaj bojka nurkowa, która jest wręcz wymagana podczas nurkowania w większych zbiornikach wodnych. 

Tego typu element można podzielić na dwa podstawowe rodzaje:

  • boję sygnalizacyjną (informującą innych o miejscu zanurzenia nurka, pełniącą więc głównie rolę ostrzegawczą),
  • boję dekompresyjną (pozwalającą na bezpieczne i szybkie wynurzenie na powierzchnię).

Najważniejsze, aby wybrać odpowiedni model bojki do miejsca nurkowania. W przypadku niewielkich akwenów wystarczy mała boja, jednak gdy nurek preferuje długie zanurzanie się w obrębie wód morskich czy oceanów, to wtedy przyda się boja o długości nawet do 3 metrów. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na kolor akcesorium - najczęściej wybieranym jest pomarańczowy. Jeśli ktoś preferuje nocne nurkowanie, to przyda się boja wyposażona w miejsce na latarkę czy oświetlenie chemiczne. 

Zarówno bojki sygnalizacyjne, jak i dekompresyjne są dostępne w sklepie internetowym divemarket.pl. Cała oferta jest skierowana do pasjonatów nurkowania, a właściciel współpracuje wyłącznie z renomowanymi producentami. W asortymencie udostępniono sprzęty, odzież i akcesoria do nurkowania takich marek jak XDEEP, Eurocylinder, TUSA i wielu innych. Każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie bez względu na poziom zaawansowania czy indywidualne potrzeby i finansowe możliwości.

Na stronie dostępne są boje zamknięte oraz otwarte o różnych długościach (od około 90 do 140 cm). Klienci znajdą modele w kolorze żółtym i pomarańczowym z dodatkowymi elementami odblaskowymi, co ma szczególne znaczenie w przypadku różnego rodzaju akcji poszukiwawczych i niezbyt sprzyjających warunków pogodowych. Warto nadmienić, że proponowane boje wyróżniają się wysoką wytrzymałością i odpornością na czynniki zewnętrzne. W razie jakichkolwiek problemów z dopasowaniem właściwego modelu zawsze można zwrócić się o pomoc do przeszkolonej obsługi sklepu.WWW: https://divemarket.pl

Dodano: 2022-04-14

Miejscowość: Warszawa

Adres: Arrasowa 13

Kod pocztowy: 01-981

Telefon: 575 440 545

Źródła: https://divemarket.pl/boje-nurkowe


Autor: Natasza Wróblewska


Społeczność:


WYSTAW OPINIE:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
ZLOKALIZOWANE NIEDALEKOCard image cap

CAMPERY ASONE


WIĘCEJ
Card image cap

Glassandmore.pl


WIĘCEJ
Card image cap

Centrum Medyczne MEDGEN


WIĘCEJ
© Copyright 2024 | robomotion.rzeszow.pl