Vita Libera Sp. z o.o. Klinika leczenia uzależnień - Jak wygląda odtrucie alkoholowe i gdzie w Warszawie można je wykonać?


Alkohol w Polsce spożywany jest przy wszelkich możliwych okazjach i większość osób sięga po niego niefrasobliwie. Praktycznie nikt nie myśli o tym, że substancja ta, powodująca miłe rozluźnienie, a także często mająca przyjemny smak, jest zagrożeniem dla organizmu, zwłaszcza że wiele w niej toksyn. Zagrożenie wzrasta oczywiście głównie wtedy, gdy alkohol jest nadużywany, a alkoholizm to jedna z najczęstszych przyczyn przedwczesnej śmierci w Polsce.

Oczywiście uzależnienie od tej substancji często skutkuje stopniowym wyniszczaniem organizmu na przestrzeni wielu lat, co daje liczne objawy. Nie wolno jednak zapominać o tym, że alkohol przyjęty jednorazowo w zbyt dużej ilości bądź przyjmowany w dużych ilościach dłuższy czas może doprowadzić do zatrucia organizmu. To stwarza zagrożenie dla zdrowia, może doprowadzić między innymi do trwałego uszkodzenia wątroby lub nawet mózgu, a także życia. Nie chcąc do tego dopuścić, osoby uzależnione będące w tzw. ciągu, czyli pijące dużo od dłuższego czasu, alkoholizujące się każdego dnia, mogą zdecydować się na odtrucie alkoholowe. W Warszawie jest ono proponowane w prywatnym ośrodku leczenia uzależnień Vita Libera, odznaczającym się poszanowaniem prywatności pacjentów.

Odtrucie, zwane inaczej detoksem, polega na wypłukaniu z organizmu pacjenta alkoholu i toksyn w nim zawartych. Osiąga się to na skutek podawania leków w formie dożylnej, a także elektrolitów w celu nawodnienia organizmu i jego wzmocnienia. Detoks skutkuje też uniknięciem objawów odstawienia alkoholu. Osoby alkoholizujące się dłuższy czas mogą po nagłym odstawieniu picia doświadczyć wysoce nieprzyjemnych objawów - fizycznych i psychicznych. Mogą one nawet zagrażać ich zdrowiu i życiu, dlatego możliwość ich uniknięcia dzięki detoksykacji jest bardzo cenna.

Ze względu na znaczenie tego procesu dla zdrowia i samopoczucia uzależnionego często przeprowadza się go na początkowym etapie leczenia nałogu. Dotyczy to zwłaszcza tych osób, które do ośrodka trafiają pod wpływem alkoholu lub właśnie są w stanie ciągu albo bezpośrednio po nim. Ich organizm jest wówczas wycieńczony i istnieje ryzyko wystąpienia groźnych problemów zdrowotnych.

Odtrucie pozwala też pacjentowi otrzeźwieć, dosłownie i w przenośni. Wielu alkoholików dopiero na tym etapie uświadamia sobie w pełni swój problem i decyduje się na podjęcie właściwej terapii.WWW: https://vitalibera.pl

Dodano: 2022-04-10

Miejscowość: Warszawa

Adres: Zakamarek 39a

Kod pocztowy: 02-998

Telefon: 538455505WYSTAW OPINIE:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
ZLOKALIZOWANE NIEDALEKOCard image cap

CAMPERY ASONE


WIĘCEJ
Card image cap

Glassandmore.pl


WIĘCEJ
Card image cap

Centrum Medyczne MEDGEN


WIĘCEJ
© Copyright 2024 | robomotion.rzeszow.pl