Ośrodek Terapii Uzależnień Nad Wartą - Uzależnienie od narkotyków - co warto wiedzieć?


Problem narkomanii nie jest w Polsce tak dobrze znany jak w innych krajach, co jednak niestety jest związane nie tylko z jego mniejszą skalą, ale też z brakiem wiedzy. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że problem ten w Polsce istnieje, a nawet jest powszechniejszy niż może się wydawać. Wiedzy tej brakuje na przykład rodzicom, którzy z tego względu nie są w stanie dostrzec, iż w narkomanii pogrążają się ich dzieci. Warto to zmienić. Co należy wiedzieć na temat tego problemu?

Problem nie bierze się znikąd

Każde uzależnienie ma jakieś podłoże i przyczyny - dlatego też istotą terapii w każdym przypadku jest ich wykrycie i zniwelowanie. Czasem jednak nie dostrzega się przyczyn, dla których dana osoba sięga po narkotyki. Rodzice na przykład myślą, że ich dzieciom niczego nie brakuje, nie mają zatem powodu do takich zachowań. Warto jednak wiedzieć, że po tego rodzaju substancje zwykle sięga się po to, by uciec od jakichś problemów, na przykład w domu czy w szkole, kompleksów czy samotności. Mając to na uwadze, można zrozumieć, dlaczego w narkomanię wpadają nie tylko osoby z nizin społecznych, ale też np. osoby piastujące wysokie stanowiska czy też dzieci z tzw. dobrych domów.

Jakie objawy?

Narkotyki to gama różnych substancji, których zażycie daje różne objawy, czasem nawet skrajne, jedne substancje mogą na przykład pobudzać, inne zaś powodować otępienie. Są jednak takie objawy, które są typowe dla wszystkich takich substancji, jak na przykład brak łaknienia, tracenie na wadze w dłuższej perspektywie, nerwowość czy rozszerzone źrenice. Poza tym osoby, których problemem jest uzależnienie od narkotyków, zaczynają zachowywać się inaczej niż do tej pory, o czym można przeczytać na stronie terapianadwarta.pl. Pozwala to dokonać oceny, czy na przykład dziecko ma taki problem.WWW: https://www.terapianadwarta.pl

Dodano: 2022-08-11

Miejscowość: Poznań

Adres: Huby Moraskie 21

Kod pocztowy: 61-680

Telefon: 511462003WYSTAW OPINIE:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
ZLOKALIZOWANE NIEDALEKOCard image cap

Gabinet Stomatologiczny Dent


WIĘCEJ
Card image cap

Smile Studio Stomatologia


WIĘCEJ
Card image cap

Leon Travel - wynajem autokarów


WIĘCEJ
© Copyright 2023 | robomotion.rzeszow.pl