REHAB Andrzej Kroszczyński - Rwa kulszowa - na czym polega leczenie?


Ból pleców i nerwu kulszowego jest bardzo uciążliwy i utrudnia poruszanie się oraz wykonywanie codziennych obowiązków. Schorzeniu temu zazwyczaj towarzyszą objawy neurologiczne, do których można zaliczyć zaburzenia czucia, drętwienie i mrowienie kończyn. Silny ból kręgosłupa lędźwiowego, który promieniuje do pośladka lub na nogę często świadczy o ataku rwy kulszowej. Jego przyczyną może być dyskopatia, a także stany zapalne lub zwyrodnieniowe. Powodują one nacisk na nerwy i występowanie objawów zwężenia kanału kręgowego. Dolegliwości tej często towarzyszy silne napięcie mięśni, które przyczynia się do ograniczenia ruchomości, a także występowania skrzywienia kręgosłupa.

Problem może dotknąć osób w różnym wieku. Czasem występuje w ciąży lub po porodzie. Wynika to ze zmian hormonalnych, jakie zachodzą w ciele kobiety i z nagłego przyrostu masy ciała.  Na stronie internetowej rehab.pl można się dowiedzieć, jak objawia się rwa kulszowa i jakie leczenie powinno przynieść ulgę osobom chorym. Specjaliści czasem zalecają zastrzyki nadtwardówkowe, które wykazują właściwości przeciwzapalne. Podanie leku w odpowiednie miejsce może wygasić zapalenie korzonków nerwowych. W niektórych sytuacjach sprawdzają się również środki rozkurczowe. Warto sięgnąć także po maści, żele lub plastry rozgrzewające. Nie należy zapominać o rehabilitacji, która musi być dostosowana indywidualnie do każdego pacjenta. Wykonywanie zleconych przez specjalistów ćwiczeń może zmniejszyć ucisk korzonków nerwu kulszowego. W wielu sytuacjach sprawdzi się również masaż, który działa rozluźniająco i redukuje dyskomfort. 

Silny ból okolicy lędźwiowej promieniujący do pośladka może być objawem rwy kulszowej. Schorzenia tego nie należy lekceważyć, gdyż wymaga zastosowania odpowiedniej terapii. Fizjoterapia, ćwiczenia, zabiegi i środki farmakologiczne zazwyczaj przynoszą pożądane efekty. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy konieczne jest wykonanie operacji kręgosłupa. Jest ona wskazana w przypadku, kiedy inne metody zawiodły.WWW: https://www.rehab.pl/

Dodano: 2022-08-26

Miejscowość: Warszawa

Adres: Kluczborska 9

Kod pocztowy: 01--46

Telefon: 785 752 225WYSTAW OPINIE:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
ZLOKALIZOWANE NIEDALEKOCard image cap

CAMPERY ASONE


WIĘCEJ
Card image cap

Glassandmore.pl


WIĘCEJ
Card image cap

Centrum Medyczne MEDGEN


WIĘCEJ
© Copyright 2024 | robomotion.rzeszow.pl