Kancelaria Wyoming LLC - Na jakie korzyści mogą liczyć polskie firmy w USA?


Decyzja o zarejestrowaniu firmy poza granicami Polski może okazać się dla przedsiębiorcy bardzo korzystna. Nawet wybierając tak odległy rejon, jak stan Wyoming w USA, sporo się zyskuje, przede wszystkim pod kątem ograniczenia kosztów prowadzenia założonej działalności. Właściciel biznesu nie musi uiszczać wysokich składek zusowskich oraz podatków (w tym dochodowego),  gdyż tamtejsza jurysdykcja nie wymaga regulacji takich opłat. 

Dodatkowo sam proces otwierania firmy nie jest skomplikowany, jeśli korzysta się z odpowiedniej pomocy. Poszczególne kroki, w jaki sposób przebiega rejestracja, zostały przedstawione na stronie internetowej wyoming.com.pl. Pod podanym linkiem udostępniono też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, jeśli chodzi o kwestie organizacyjno-prawne przy zakładaniu działalności na terenie Stanów Zjednoczonych, zwłaszcza jeśli jako miejsce rejestracji wskazuje się tak zwane raje podatkowe.

Bardzo ważnym etapem, jaki muszą przejść wszystkie polskie firmy w USA, jest nadanie tożsamości prawnej poprzez przypisanie indywidualnego numeru EIN, będącego odpowiednikiem NIP. Aby ubiegać się o taki identyfikator, nie trzeba lecieć na drugi kraniec świata. Można złożyć odpowiedni wniosek online. Innym sposobem jest wyznaczenie na miejscu pełnomocnika, który zadba o jak najszybsze załatwienie niezbędnych formalności. Druga opcja polecana jest przede wszystkim osobom, które nie mają czasu na samodzielną analizę przepisów i wytycznych, a chcieliby jak najszybciej rozwinąć działalność i czerpać z niej korzyści. 

Decydując się na firmę w USA, nie trzeba od razu zakładać jej jako spółki. Obecnie z wielu zwolnień podatkowych mogą skorzystać również przedsiębiorcy, którzy działają jednoosobowo, jako mikro biznes. Warto pamiętać wykupieniu potrzebnych uprawnień i certyfikatów. Ten krok należy wykonać zaraz po otrzymaniu potwierdzenia, że przedsiębiorstwo zostało pomyślnie zarejestrowane. Koszt uzyskania odpowiednich pozwoleń może być znaczny, jednak trzeba pamiętać, że ich uzyskanie zagwarantuje większe zyski w przyszłości. Kontakt z amerykańskim urzędem patentowym można zlecić doradcy. Dzięki temu uniknie się przykrych niespodzianek, na przykład odrzucenia wniosku z powodu występujących w jego treści błędów merytorycznych lub zastosowania nieaktualnej podstawy prawnej.WWW: https://wyoming.com.pl

Dodano: 2022-09-29

Miejscowość: Cheyenne

Adres: Carey Avenue 2120

Kod pocztowy: 82-001

Telefon: +48 22 128 49 19WYSTAW OPINIE:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
ZLOKALIZOWANE NIEDALEKOCard image cap

Copywriter.pl


WIĘCEJ
Card image cap

PDG Produkty dla gołębi


WIĘCEJ
Card image cap

REEST - Busy do Holandii Niemiec i Belgii


WIĘCEJ
© Copyright 2024 | robomotion.rzeszow.pl