Ośrodek Szkolenia Ratowniczego w Gdyni - Jaki okres ważności ma zintegrowany kurs bezpieczeństwa STCW?


Chcąc zwiedzać świat, doświadczyć wielu przygód i dobrze zarabiać, można zdecydować się na pracę na morzu. Nie jest to jednak łatwe zajęcie. Wymaga ono sporej wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych. Nie bez znaczenia są też cechy osobowościowe, które pozwolą uporać się z rozłąką z rodziną. Osoby zainteresowane tym zawodem muszą też mieć świadomość zagrożeń wiążących się z taką pracą. Aby je zminimalizować, każdy, kto zamierza podjąć pracę na morzu musi przejść wymagane prawem kursy i zdobyć certyfikaty.

Zakres i tematyka szkoleń określona jest w przepisach konwencji stworzonej przez IMO. Jest to międzynarodowa organizacja zrzeszająca wszystkie kraje uprawiające żeglugę międzynarodową. Zawarte we wspomnianej konwencji wymagania programowe określają rodzaj i zakres szkoleń, jakim podlegają nie tylko marynarze podejmujący pracę na statkach czy żaglowcach, ale też wszystkie inne osoby decydujące się na taką karierę zawodową.

Najważniejszym, obowiązkowym szkoleniem, które można odbyć w ośrodku z linku osrgdynia.pl, jest zintegrowany kurs bezpieczeństwa STCW. Obejmuje on swoim zakresem:

  • ITR - indywidualne techniki ratunkowe,
  • szkolenie przeciwpożarowe,
  • elementarne szkolenie medyczne,
  • bezpieczeństwo własne.

Ponieważ jest to podstawowy kurs, placówka, która go prowadzi nie stawia wymagań. Na koniec szkolenia każdej z części uczestnik otrzymuje stosowny certyfikat wydany przez Urząd Morski. Szkolenie medyczne oraz bezpieczeństwo własne nie wymagają odnawiania, a zaświadczenia o ich odbyciu wydawane są bezterminowo. Natomiast pierwsze dwa należy uaktualniać co 5 lat. Aby zapisać się na kurs uaktualniający, należy przedstawić poprzednio wydany certyfikat, oraz potwierdzenie co najmniej 6-miesięcznego okresu praktyki na morzu.

Placówka oferująca kursy gwarantuje wysoko wykwalifikowaną kadrę oficerską prowadzącą zajęcia teoretyczne oraz wyszkolonych w zagranicznych ośrodkach instruktorów ćwiczących z kursantami na poligonie p.poż oraz na basenie. Wymagania dotyczące strojów do ćwiczeń można znaleźć na stronie ośrodka.WWW: http://osrgdynia.pl

Dodano: 2022-12-07

Miejscowość: Gdynia

Adres: Skwer Kościuszki 13

Kod pocztowy: 81-370

Telefon: 11 958 685

Źródła: http://osrgdynia.pl/


Autor: Oliwier Duda


Społeczność:


WYSTAW OPINIE:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
ZLOKALIZOWANE NIEDALEKOCard image cap

Agencja Reklamowa BrandTailors


WIĘCEJ
Card image cap

Apteka GEMINI


WIĘCEJ
Card image cap

Albex


WIĘCEJ
© Copyright 2024 | robomotion.rzeszow.pl