SmileUp Stomatologia - Leczenie próchnicy - co warto wiedzieć?


Próchnica to niezwykle powszechna choroba - właściwie niełatwo spotkać kogoś, kto by jej nie miał. Trudno się temu dziwić, gdyż działań profilaktycznych, jakie trzeba podejmować, by się przed nią uchronić, jest na tyle dużo, że nie jest to łatwe. Poza tym zwyczajnie brakuje na ten temat wiedzy. Dobra wiadomość jest jednak taka, że leczenie próchnicy daje dobre skutki, można odtworzyć nawet mocno zniszczone przez nią zęby, w dodatku w taki sposób, że wyglądają one niezwykle naturalnie i są trwałe.

Bardzo istotne jest jednak, by jak najwcześniej zacząć leczyć tę chorobę. Im wcześniej wdroży się leczenie, tym lepiej. Nie tylko zabieg jest wtedy łatwiejszy i mniej inwazyjny, ale też jest mniej bolesny oraz mniej kosztuje. Oczywiście próchnicę w zaawansowanym stadium także da się usuwać, ale w takich przypadkach często trzeba wykonać leczenie kanałowe, co sporo kosztuje, zabiera wiele czasu, nawet kilka wizyt, a przede wszystkim powoduje, że ząb staje się martwy. Daje to wiele negatywnych skutków, choć oczywiście leczenie takie warto wykonać, gdyż jest to ostatnia szansa na uratowanie chorego zęba. Niemniej warto sobie tego oszczędzić, przede wszystkim systematycznie odwiedzając stomatologa celem skontrolowania stanu uzębienia. Pozwala to na wczesne wykrycie zmian, nawet takich, jakich pacjent samodzielnie nie jest w stanie dostrzec gołym okiem. Taką początkową próchnicę usuwa się bardzo łatwo.

Rzecz jasna, problemom najlepiej jest zapobiegać, dlatego warto też postarać się po prostu do próchnicy nie dopuszczać. W jaki sposób? Klucz to odpowiednia higiena, częsta oraz z wykorzystaniem wszystkich potrzebnych środków - sama szczoteczka i pasta to za mało, ogromną rolę odgrywa nić dentystyczna. Równie ważne są wspomniane wizyty u stomatologa, kontrolne oraz polegające na niezwłocznym wdrażaniu niezbędnych rozwiązań - nie powinno się zwlekać z leczeniem zębów czy wykonaniem zabiegów endodontycznych.

Doskonałym sposobem na uchronienie swoich zębów przed próchnicą jest też poddawanie się zabiegom profilaktycznym, jak lakierowanie, fluoryzacja, a także usuwanie kamienia nazębnego w przypadku, gdy ma się tendencje do jego powstawania. Zabiegi takie można wykonać w gabinecie SmileUp. Stomatolodzy mogą także doradzić, w jaki sposób prawidłowo szczotkować zęby i jakie jeszcze działania wdrożyć (przydać może się np. remineralizacja szkliwa).WWW: https://smileup.pl

Dodano: 2022-12-05

Miejscowość: Warszawa

Adres: Romaszewskiego 10

Kod pocztowy: 01-892

Telefon: 603 266 466WYSTAW OPINIE:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
ZLOKALIZOWANE NIEDALEKOCard image cap

CAMPERY ASONE


WIĘCEJ
Card image cap

Glassandmore.pl


WIĘCEJ
Card image cap

Centrum Medyczne MEDGEN


WIĘCEJ
© Copyright 2024 | robomotion.rzeszow.pl