Gabinet Podologiczny PodoCare-Complex - Operacja wrastającego paznokcia - do kogo się zgłosić?


Brak odpowiedniej pielęgnacji stóp przyczynia się do pojawiania się różnego rodzaju problemów, w tym dyskomfortu lub bólu w trakcie chodzenia. Jednym z nich są wrastające paznokcie u dorosłych, nieco rzadziej dzieci, przykładowo uprawiających sport w zbyt ciasnym obuwiu. Leczenie w tym przypadku bywa czasochłonne, jednak mimo tego warto je podjąć. Ignorowanie wrastających paznokci prowadzi bowiem do stanów zapalnych oraz infekcji. Podstawą jest stosowanie preparatów antyseptycznych lub antybiotyków, choć niekiedy niezbędne okazuje się leczenie inwazyjne, na które składa się operacja wrastającego paznokcia. Polega ona na resekcji, czyli usunięciu go w całości lub częściowo. Specjaliści pozbywają się też macierzy i mają wiedzę na temat plastyki tkanek miękkich.

Można się z nimi skontaktować na stronie podocare-complex.pl, prowadzonej przez gabinet podologiczny. Jego przedstawiciele dobierają metody leczenia po zapoznaniu się z danym przypadkiem oraz wyjaśniają, czym jest klinowe wycięcie i w jakich przypadkach się sprawdza. Wymaga ono zaprzestania zażywania leków wpływających na krzepliwość krwi na parę dni przed zabiegiem oraz kąpieli przy użyciu mydła antyseptycznego. Specjaliści przeprowadzający zabiegi sugerują też dokładne zmycie lakieru i makijażu oraz zdjęcie biżuterii.

Do przeciwwskazań zalicza się:

  • stan zapalny żył,
  • duszności,
  • niedokrwistość,
  • zaburzenia krzepnięcia,
  • problemy kardiologiczne,
  • nadciśnienie tętnicze,
  • stany zapalne żył kończyn,
  • otyłość,
  • ciążę,
  • niedoczynność lub nadczynność tarczycy.

Zabiegi usunięcia wrastających paznokci sprawdzają się u pacjentów z przewlekłym stanem zapalnym, którzy wymagają usunięcia całości bądź fragmentu płytki. Trwają z reguły kilkadziesiąt minut i są przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjenci nie odczuwają bólu.

Czynności realizowane przez specjalistów polegają na podważeniu płytki oraz usunięciu jej wraz z macierzą. Opracowują też rany, co oznacza, że pozbywają się ziarniny oraz ropy, co przekłada się na krótszy czas gojenia. Po zabiegach zalecają rezygnację z wysiłku fizycznego przez parę tygodni, unikanie ciasnego obuwia oraz regularne przemywanie palca i zmienianie opatrunków. Zazwyczaj powrót do pełnej aktywności następuje po mniej więcej 3 lub 4 tygodniach, choć wiele zależy tu od indywidualnych predyspozycji danej osoby.WWW: http://www.podocare-complex.pl/

Dodano: 2023-01-03

Miejscowość: Bydgoszcz

Adres: Karłowicza 22

Kod pocztowy: 85-092

Telefon: 664086227WYSTAW OPINIE:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
ZLOKALIZOWANE NIEDALEKOCard image cap

Autokasacja U Jacka


WIĘCEJ
Card image cap

AUTOMATIK ELEKTROCIEPŁO


WIĘCEJ
Card image cap

Modern Wood


WIĘCEJ
© Copyright 2024 | robomotion.rzeszow.pl