DentiCo - Jakie zabiegi wykonuje chirurg stomatolog w Gdańsku?


Stomatologia dzieli się na więcej działów i ma więcej procedur niż większość osób przypuszcza - to bynajmniej nie tylko usuwanie i leczenie zębów, które wykonują wszyscy znani lekarze. Zwykle dopiero kiedy ma się do czynienia z innymi przypadkami, można dowiedzieć się, czym zajmuje się periodontolog czy endodonta. A jakie zabiegi oferuje chirurg stomatolog z Gdańska, prezentujący swoją ofertę na stronie dentico.eu?

Ogólnie można powiedzieć, że chirurg zajmuje się przypadkami poważniejszymi niż "zwykły" stomatolog. Ten drugi nie podejmie się na przykład usunięcia ósemek, ponieważ nie ma do tego specjalistycznych uprawnień i zwykle też nie dysponuje niezbędnymi narzędziami. To właśnie z usuwania ósemek chirurdzy znani są najmocniej, gdyż duża część osób prędzej czy później musi spotkać się z takim lekarzem właśnie celem usunięcia tzw. zębów mądrości. Taka konieczność pojawia się zwłaszcza w przypadku ich nieprawidłowego wyrastania czy zatrzymania, co powoduje liczne problemy, jak silny ból czy ryzyko skrzywienia się pozostałych zębów. Zęby mądrości też często usuwa się je zamiast leczyć kiedy zostaną zaatakowane przez próchnicę, ponieważ nie biorą one udziału w procesie żucia pokarmów.

Lekarze tej specjalności mogą też zajmować się usuwaniem innych zębów w trudniejszych przypadkach, na przykład gdy po uszkodzonym zębie pozostały tylko korzenie, w dodatku tkwiące głęboko w dziąśle, a nawet niewidoczne (w takich przypadkach może pojawić się konieczność nacięcia dziąsła, a następnie jego zszycia) lub kiedy trzeba usunąć zdrowy ząb, rosnący w pełnym łuku. Ta ostatnia konieczność najczęściej pojawia się u osób chcących założyć aparat ortodontyczny i muszących zrobić w ten sposób miejsce dla mających przesunąć się zębów.

 WWW: https://www.dentico.eu/

Dodano: 2023-01-16

Miejscowość: Gdańsk

Adres: Kołobrzeska 5

Kod pocztowy: 80-390

Telefon: +48 58 557 77 77WYSTAW OPINIE:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
ZLOKALIZOWANE NIEDALEKOCard image cap

Agencja Reklamowa BrandTailors


WIĘCEJ
Card image cap

Apteka GEMINI


WIĘCEJ
Card image cap

Albex


WIĘCEJ
© Copyright 2024 | robomotion.rzeszow.pl