PlugBox DR DUDZIAK Sp. z o.o. - Samochody elektryczne – co warto wiedzieć przed zakupem?


Coraz więcej osób rozważa zakup samochodu z silnikiem elektrycznym. Z pewnością nowoczesna technologia stosowana w tego typu pojazdach ma wiele zalet. Jednak są również i wady. Co powinien wiedzieć każdy kierowca, zanim zdecyduje się na wizytę w salonie samochodowym?

Auta są wyposażone w jeden lub kilka zaawansowanych silników elektrycznych, które wprawiają koła w ruch i pobierają energię z baterii. Większość modeli ma proste jednobiegowe przekładnie, chociaż ekskluzywne egzemplarze sportowe mogą posiadać skrzynie dwuprzekładniowe. Ze względu na niewielkie rozmiary silnika, może on być umieszczony w różnych miejscach w pojeździe, niekoniecznie z przodu w strefie zgniotu, więc w przypadku kolizji drogowej napęd będzie bezpieczny. Samochody elektryczne nie generują spalin, więc są idealnym rozwiązaniem dla osób mieszkających w miastach, które nie chcą przyczyniać się do tworzenia smogu. Poza tym są niedrogie w eksploatacji. Ładowanie prądem jest o wiele tańsze niż zakup benzyny. Co więcej, wysokiej klasy elektryki cechują się świetnymi osiągami. Maksymalny moment obrotowy występuje od razu po wciśnięciu gazu. Ponadto przyśpieszanie i zwalnianie jest płynne. Klienci mogą wybierać spośród wielu różnych modeli rodzinnych, miejskich czy sportowych, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Wśród wad aut należy wymienić zasięg silnika elektrycznego. O ile codzienny dojazd i powrót z pracy czy weekendowy wyjazd za miasto, nie stanowi problemu, to już dłuższa podróż, np. wakacyjna, wymaga kilku przystanków na doładowanie baterii. Niestety, w Polsce dostęp do stacji ładowania wciąż jest mocno ograniczony. Urządzenia można spotkać jedynie na autostradach, drogach ekspresowych, niektórych stacjach paliw i w kilku innych miejscach. Ponadto dla wielu osób przeszkodą może być również cena samochodu. Dobrej jakości pojazdy elektryczne mogą kosztować nawet 100 tys. zł.

Każdy, kto zdecyduje się na zakup tego typu auta, powinien rozważyć skorzystanie z usług firmy PLUGBOX. Przedsiębiorstwo oferuje najwyższej klasy, nowoczesne stacje ładowania dostosowane do potrzeb osób prywatnych. Domowe ładowarki są wydajne, trwałe i łatwe w obsłudze. Oferta obejmuje urządzenia stacjonarne i mobilne. Klienci mogą liczyć na profesjonalne doradztwo. Wysoko wykwalifikowani pracownicy odpowiedzą na wszelkie pytania.WWW: https://plugbox.eu/

Dodano: 2023-02-19

Miejscowość: Poznań

Adres: Jana Henryka Dąbrowskiego 77a

Kod pocztowy: 60-529

Telefon: 795359785WYSTAW OPINIE:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
ZLOKALIZOWANE NIEDALEKOCard image cap

Gabinet Stomatologiczny Dent


WIĘCEJ
Card image cap

Smile Studio Stomatologia


WIĘCEJ
Card image cap

Leon Travel - wynajem autokarów


WIĘCEJ
© Copyright 2023 | robomotion.rzeszow.pl