Qdent Warszawa - Usuwanie ósemek w Warszawie – co warto wiedzieć?


Ósemki, czyli zęby mądrości, to specyficzna część ludzkiego uzębienia. Ich potoczna nazwa związana jest z faktem, że wyrastają bardzo późno, w wieku dorosłym, zwykle po 19. roku życia, a u niektórych osób nie wyrzynają się w ogóle. Poza tym sprawiają wiele problemów, co jest związane z ich położeniem w jamie ustnej, daleko na końcu łuków zębowych. Z tego też względu nie biorą udziału w procesie żucia pokarmów i są tak naprawdę zbędne. Stanowią niepotrzebną pozostałość po procesach ewolucji, dlatego też tak często wykonuje się zabiegi ich ekstrakcji – czyli usuwania.

Kiedy należy się na to zdecydować? Wszystko zależy od indywidualnych uwarunkowań. U niektórych osób zęby te wyrastają bez większych problemów, nawet w sposób niewyczuwalny. W innych przypadkach powodują silny ból, a już najgorzej jest kiedy dochodzi do ich tzw. zatrzymania czy też wyrastania pod nieprawidłowym kątem. W takich przypadkach są usuwane już na etapie wzrostu i wymaga to dość skomplikowanych działań, jakie wykonać może tylko chirurg szczękowy.

Problem z ósemkami polega też na tym, że ich pojawianie się może prowadzić do krzywienia się zębów. Narzekają na to zwłaszcza osoby, które wcześniej nosiły aparat ortodontyczny – wyrzynanie się ósemek może zupełnie zniweczyć efekty leczenia – chęć uniknięcia tego jest jednym z ważniejszych wskazań do usunięcia tych zębów, jeszcze na etapie wzrostu.

I wreszcie, wielu lekarzy przekonuje, że zęby te można usunąć kiedy tylko zaczną być atakowane przez próchnicę. Ich leczenie nie ma większego sensu skoro i tak nie biorą udziału w procesie żucia pokarmów, a tylko generuje niepotrzebne koszty oraz nieprzyjemności – leczenie tak daleko położonych zębów bywa kłopotliwe.

Zdecydowanie jednak najczęściej na usuwanie ósemek, którym w Warszawie zajmuje się gabinet Q-Dent, decydują się osoby, u jakich zęby te powodują poważne problemy, na przykład doszło do ich zatrzymania, co powoduje silny ból. Ekstrakcja może być wykonywana już na etapie wzrostu, co pozwala uniknąć wielu problemów.WWW: https://www.qdent.pl/

Dodano: 2023-03-25

Miejscowość: Warszawa

Adres: Sokołowska 9

Kod pocztowy: 01-142

Telefon: 510 58 58 88WYSTAW OPINIE:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
ZLOKALIZOWANE NIEDALEKOCard image cap

CAMPERY ASONE


WIĘCEJ
Card image cap

Glassandmore.pl


WIĘCEJ
Card image cap

Centrum Medyczne MEDGEN


WIĘCEJ
© Copyright 2024 | robomotion.rzeszow.pl