Psychoterapeuta Joanna Kożuch-Materek - Terapia małżeńska w Trójmieście - czy warto zapisać się na spotkanie ze specjalistą?


Wszystkie osoby tworzące związki doświadczają konfliktów. Nieporozumienia wynikają między innymi z różnic charakteru czy problemów w komunikacji, co prowadzi do frustracji, złości oraz kolejnych kłótni. Częste sprzeczki mają negatywny wpływ nie tylko na samopoczucie, ale też zdrowie, ponieważ wiążą się ze stresem. Niekiedy są na tyle poważne, że niektórzy rozważają zakończenie związku. Sposobem na uchronienie się przed takim scenariuszem jest skontaktowanie się z psychoterapeutą Joanną Kożuch-Materek, współpracującą z klientami zamieszkującymi Trójmiasto. Terapia małżeńska, jaką proponuje, daje szansę przepracowania negatywnych emocji oraz rozmawiania o problemach w spokojnej atmosferze.

Na spotkanie ze specjalistą decydują się pary odczuwające bezsilność oraz chcące rozpocząć pracę nad sobą. Należy podkreślić, że terapia ma sens jedynie wtedy, gdy dwie osoby są do niej przekonane. Innymi słowy, zmuszanie partnera do uczestnictwa w spotkaniach mija się z celem i może pogorszyć sytuację. Terapeuta jest cierpliwy, bezstronny i opanowany, a na dodatek nie ocenia klientów, co sprawia, że czują się swobodnie i bezpiecznie. Tworzy przyjazne warunki do rozmowy oraz nieskrępowanego wyrażania opinii lub wątpliwości. W trakcie wizyt uczestnicy dyskutują między innymi na temat kwestii światopoglądowych, wychowywania dziecka czy zarządzania wspólnym majątkiem.

Specjalista towarzyszy parom na drodze uzdrawiania związku. Współpracuje z osobami, które straciły zaufanie, przykładowo na skutek zdrad i nie potrafią się otworzyć oraz uwierzyć w zmianę męża lub żony. Terapia przekłada się na większe zadowolenie z życia, dlatego coraz częściej mówi się o niej głośno. Dziś nie stanowi już tematu tabu, ponieważ jest dowodem na to, że dana osoba chce inwestować w siebie.

Spotkania z psychoterapeutą znajdują zastosowanie na każdym etapie życia. Zapisują się na nie także dorośli mający problemy z podejmowaniem życiowych decyzji, przykładowo związanych ze zmianą pracy lub miejscem zamieszkania. Niejednokrotnie chcą pracować nad pewnością siebie oraz poznawać swoje mocne i słabe strony. Terapia sprawdza się również u osób, które wpadły w sidła nałogu alkoholowego lub narkotykowego, nieśmiałych, wycofanych z nieprzepracowanymi traumami oraz depresją. Jest to choroba wymagająca też pomocy psychiatry, który może wypisywać recepty na środki farmakologiczne.WWW: http://psychoterapia.nets.pl/

Dodano: 2023-04-02

Miejscowość: Wejherowo

Adres: Wałowa 20

Kod pocztowy: 84-200

Telefon: 600016854WYSTAW OPINIE:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
ZLOKALIZOWANE NIEDALEKOCard image cap

Agencja Reklamowa BrandTailors


WIĘCEJ
Card image cap

Apteka GEMINI


WIĘCEJ
Card image cap

Albex


WIĘCEJ
© Copyright 2024 | robomotion.rzeszow.pl