Apteka GEMINI - Sól gorzka - czyli sól Epsom


Usuwa zaparcia i przynosi odprężenie - sól gorzką stosuje się doustnie oraz zewnętrznie. Okłady i kąpiele w solance redukują napięcie mięśni, ograniczają pocenie i łojotok. Oczyszczająca moc soli przygotowuje skórę do zabiegów pielęgnacyjnych. Sól gorzka Siarczan magnezu zwany też solą gorzką lub solą Epsom zwykle przepisuje lekarz przed badaniami wymagającymi dokładnego oczyszczenia przewodu pokarmowego, takimi jak kolonoskopia. Środek ten można jednak kupić bez recepty. Działanie przeczyszczające to nie jedyna cecha soli gorzkiej. Stosuje się ją nie tylko doustnie, ale też zewnętrznie do kąpieli, okładów i przemywań. Substancja ta dobrze rozpuszcza się w wodzie i pozwala na łatwe przygotowanie roztworu. Poza usuwaniem zaparć jest pomocna też w leczeniu dolegliwości skórnych, jak trądzik, łojotoki, nadmierne pocenie, trudno gojące się rany, zmiany grzybicze i infekcje bakteryjne. Zawartość magnezu jest cenna dla osób odczuwających zmęczenie, wyczerpanie nerwowe i fizyczne. Odprężające kąpiele pozwalają ukoić ból przeciążonych pracą mięśni, kości i stawów. Sól Epsom zmiękcza skórę, przygotowując ją do zabiegów pielęgnacyjnych.

Sól gorzka - skąd pochodzi i gdzie ją kupić?

Sól Epsom zawdzięcza swoją nazwę angielskiej miejscowości, w której prowadzono początkowo jej wydobycie. Substancję tę odkryto w XVII wieku. Odparowywana tradycyjnymi metodami solanka zamieniała się w bogate w minerały kryształki. Sól ta jest gorzka w smaku i łatwo rozpuszczalna w wodzie. Wykorzystuje się ją nie tylko w medycynie, ale też w przemyśle oraz rolnictwie do nawożenia dolistnego roślin. Do celów leczniczych najlepiej zaopatrywać się w nią w aptekach, choć coraz częściej widuje się ją w sklepach spożywczych i zielarniach.

Jak działa sól gorzka?

Zastosowanie soli z Epsom jest szerokie. Można przyjmować ją doustnie, a także stosować zewnętrznie na skórę w celach kosmetycznych. Picie roztworu siarczanu magnezu zazwyczaj jest zlecane przez lekarza, gdy doskwierają nam zaparcia lub czeka nas badanie jelit. Osoby nadwrażliwe na magnez, cierpiące na hipermagnezemię powinny unikać wewnętrznego stosowania soli gorzkiej. Przeciwwskazaniami są też niedrożność jelit, niewydolność nerek, blok przedsionkowo-komorowy, miastenia oraz znaczne niedociśnienie tętnicze. Siarczan magnezu ceniony jest także jako wsparcie leczenia różnych dolegliwości skórnych. Siarka wykazuje właściwości przeciwłojotokowe i antybakteryjne. Pomaga uporać się z trądzikiem i wypryskami. Posiadacze cery tłustej docenią sól gorzką za ograniczanie wydzielania sebum. Ranki i niedoskonałości szybciej się zagoją, gdy przemywa się je roztworem tej soli. Można dodawać ją także do szamponu, by wzmocnić jego działanie przeciwłupieżowe i zmniejszające przetłuszczanie włosów. Namaczanie stóp w solance pozwala łatwiej usunąć zrogowaciały naskórek, ale również usuwa nieprzyjemny zapach towarzyszący na przykład grzybicy. Sól Epsom dla relaksu Po dniu pełnym stresu, fizycznych i psychicznych obciążeń organizm wymaga głębokiego odprężenia. Zawarty w soli gorzkiej magnez sprzyja rozluźnieniu mięśni, przyspiesza regenerację po wysiłku fizycznym. Normalizuje działanie układu nerwowego i ułatwia zasypianie. Osoby cierpiące na bóle kostno-stawowe mogą zażywać kąpieli w solance, która przyniesie ukojenie i rozgrzeje obolałe miejsca. Magnez ma istotny wkład we właściwe funkcjonowanie ludzkiej psychiki, wpływa na neurotransmisję i skurcze mięśni - także mięśnia sercowego. Nie tylko redukuje zmęczenie, ale też pomaga łatwiej znosić sytuacje stresowe. Kąpiele siarkowe stosowane są w sanatoriach między innymi przy schorzeniach stawów i kości. Dzięki soli gorzkiej można urządzić podobny zabieg w zaciszu własnej łazienki.WWW: https://gemini.pl/

Dodano: 2019-09-22

Miejscowość: Gdańsk

Adres: Trzy Lipy 3

Kod pocztowy: 80-172

Telefon: 58 600-80-88WYSTAW OPINIE:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Oceń firmę (5 z 1 głosów)
ZLOKALIZOWANE NIEDALEKOCard image cap

Agencja Reklamowa BrandTailors


WIĘCEJ
Card image cap

Albex


WIĘCEJ
Card image cap

Bysewo – Salony Okien


WIĘCEJ
© Copyright 2023 | robomotion.rzeszow.pl